300 років з дня блаженної кончини святителя Іоанна (Максимовича) Тобольського, Чернігівського і Ніжинського, Чудотворця

Митрополит Онуфрій, предстоятель Української Православної Церкви

23 червня 2015 р., в день пам’яті святителя Іоанна, митрополитаТобольського, Чернігівського і Ніжинського, Чудотворця, Божественну літургію в Миколаївському кафедральному соборі м. Ніжина очолив Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.

Його Блаженству співслужили намісник Святої Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, митрополит Черкаський і Канівський Софроній;

архієпископи: Чернігівський і Новгород-Сіверський Амвросій, Уманський і Звенигородський Пантелеімон, Чернівецький і Буковинський Мелетій, Ніжинський і Прилуцький Іриней; єпископи: Ровеньківський і Свердловський Пантелеімон, Сєверодонецький і Старобільський Никодим, Конотопський і Глухівський Роман, Ірпінський Климент, Бородянський Варсонофій, Фастівський Даміан, Золотоноський Іоанн, а також духовенство Ніжинської і Чернігівської єпархій.

Після читання Святого Євангелія Блаженніший Владика звернувся до ніжинської пастви зі словом проповіді.

По закінченні богослужіння відбувся хресний хід вулицями міста, під час якого Його Блаженство звершив заупокійну літію за військовими та мирними жителями, які загинули під час військових дій на Сході України.

Предстоятель Української Православної Церкви привітав правлячого архієрея Ніжинської єпархії, архієпископа Іринея, з днем пам’яті святителя Іоанна Тобольського. Його Блаженство, зокрема, сказав: «Я не вперше в Ніжині. Ця древня православна земля багата на святині, славиться своїми храмами і монастирями. Нажаль, від тієї духовної краси, якою завжди славилась ніжинська земля, до наших часів збереглося не так багато. Та за час Вашого архіпастирського служіння, шановний владико Іриней, багато храмів було відновлено, монастирі наповнились іноками, в храмах побільшало людей, які сьогодні тут, в древніх храмах Ніжина, знаходять безсмертну духовну істину».

В свою чергу, владика Іриней подякував Предстоятелю за архіпастирський візит і подарував Його Блаженству ікону святителів землі Чернігівської: Феодосія Чернігівського, Іоанна Тобольського та Іоасафа Бєлгородського.

nizhin.church.ua